2018 Jandarma Uzman Çavuş Başvuruları

2018 yılının 4. ayının ortalarına doğru gelinen bu dönemlerde Jandarma Uzman Erbaş kadrolarında görev almak isteyen adayların alımlar hakkında detaylı bilgi almak istediği yönünde talepleri bulunuyor. Özellikle subay ve astsubay alımlarının da 2018 yılı içerisinde yüksek oranda gerçekleştiği dikkate alındığında uzman çavuş adaylarının alımlar ile ilgili detaylı bilgileri daha çok merak ettiği görülüyor. Geçtiğimiz haftalar içerisinde 500 subay ve 3400 astsubay alımının gerçekleştirileceğine dair verilen bilgilerle birlikte uzman erbaşlar da jandarma 2018 uzman çavuş alımları ile ilgili sürecin nasıl gelişeceği konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlayacak açıklamaları beklemeye başladı.

2018 Yılı Jandarma Uzman Erbaşları Ne Zaman Başlıyor?

Şu ana kadar uzman erbaş alımının kesin bir şekilde gerçekleşeceğine dair bir izlenim elde edilmiş olsa da kesin başvuru ve alım tarihleri ile ilgili bir bilgi henüz verilmemiş durumda. Buna rağmen jandarma 2018 uzman çavuş alımları için son derece önemli olduğu bilinen subay ve astsubay alımları ile ilgili tarihler açıklamış halde. Buna göre subay alımları için 30 Nisan’da seçme sınavlarının başlayacağı ve 18 Mayıs’ta bu sürecin sona ereceği belirtiliyor. Astsubaylık sınavları için ise bu süreler 21 Mayıs ve 13 Haziran olacak. Kesin kayıtların ise 10 ile 17 Eylül arasında olması bekleniyor.

Sürelere dikkatli bakıldığında subaylık ve astsubaylık sınavlarının arka arkaya yapılıyor olması jandarma 2018 uzman çavuş alımları için adayların astsubaylık sınavlarının geride bırakıldığı dönemleri de beklemesi gerektiği düşünülüyor. Diğer bir taraftan 2017/10 uzman erbaş alımlarına yönelik sınavların hala devam ediyor olması ve tahminlerin Ekim ayında bu sınavların biteceğini gösteriyor olması da 2018 yılı alımlarının Haziran ortalarından itibaren başlayarak Ekim’e kadar uzanan bir dönemde gerçekleşebileceğini gösteriyor.

YAZILAR

Uzman Çavuş Temini Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılmak isten binlerce Uzman Çavuş adayları akıllarında ki soruları gidermek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir