2018 Yılı Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Olacak?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki açık olan kadroların doldurulması için 2018 yılı jandarma uzman erbaş alımı yapılacaktır. Jandarma uzman erbaş alımı için Jandarma Genel Komutanlığı gerekli olan alanları belirleyerek personel alımına gidecektir. Jandarma Genel Komutanlığı daha önceki alımlarda olduğu gibi yine internet üstünden başvuru ile birlikte personel alımı yapacaktır. Jandarma Genel Komutanlığı’nda çalışacak olan uzman erbaş ve uzman çavuş alımı için başvurular 20 Mart 2018 tarihinde başlamaktadır. Gerekli olan şartları tutan adaylar başvuru yapacaklardır. Başvuru yapmış olan adaylar seçme sınavına girmeye hak kazandıklarında tekrar bir eleme gerçekleştirilecektir ve Mayıs 2018 tarihi itibariyle sınava girmeye hak kazanan adaylar yine jandarmanın resmi sitesinden duyurulacaktır. Belirlenmiş olan adaylar uzman erbaş seçme sınavına 8 Mayıs 2018 tarihinde jandarma ve sahil güvenlik Akademisi’nde katılacaklardır.

Jandarma Uzman Erbaş Seçim Şartı

Mayıs 2018 tarihinde girilmiş olan sınavda başarılı olan adaylar bu sefer fiziki tetkiklerden ve testlerden geçebilmek için belirlenmiş olan hastanelere sevk edilecek ve sağlık raporları alınması istenecektir. Sağlık raporu alımından sonra eğer herhangi bir problem yoksa jandarma uzman erbaşların ataması yapılacaktır. 2018 yılı için belirlenmiş olan jandarma uzman erbaş alımı iki aşamalı sınav takvimi ile gerçekleştirilecektir. Bunlardan mülakat ve beden yetenek sınavlarında alınması gereken taban puan 50 olarak belirlenmiştir. Mülakat sınavı için 15 puan beden sınavı için 35, toplam 50 puan olabilmektedir. Her iki sınavın toplamı 29 puanın altında olan adaylar veya mülakat puanı 10 puanın altında olan adaylar elenip atama hakkını kaybedecektir.

Jandarma Uzman Çavuş Başvuruları Nasıl Yapılır?

Jandarmanın 2018 yılında alacak olduğu uzman erbaş ve uzman çavuş kadrolarına başvuru yapmak isteyen adaylar jandarmanın resmi internet sitesi üstünden Mart ve Nisan ayları içerisinde gerekli olan bilgileri girerek başvurularını gerçekleştirecektir. İnternet dışında başvuru kabul edilmeyen atamalar için internetteki doldurulacak olan formun bir çıktısı adaylar tarafından alınıp muhafaza edilmek zorundadır. Ayrıca online başvuru yapmış olan adaylar girmiş olduğu bilgiler ile ilgili çeşitli değişiklikler yapmak istediklerinde TC kimlik numarası, adı soyadı ile birlikte online giriş yaparak müracaat son tarihine kadar gerekli değişiklikleri yapma hakkına sahiptirler.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup lise veya dengi okullardan mezun olan veya yurt dışındaki denk olan okullardan mezun olmuş olan herkes başvuruda bulunabilir. Ayrıca jandarma uzman erbaş başvuru şartları arasında terhisini almış olan adayların terhisin üstünden 3 seneden fazla süre geçmemiş olması şartı da bulunmaktadır. Daha önceki yıllarda 25 olan yaş sınırı 2017 yılında yayınlanmış olan kanun hükmünde kararname ile 27 yaşa çekilmiştir. 2018 yılı Ocak ayı itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olan bütün adaylar başvuru yapabilirler. Bu şartlarla beraber sınavlarda başarılı olmuş olan adayların 5 yıllık sözleşme ile beraber ataması yapılacaktır.

YAZILAR

Uzman Çavuş Temini Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılmak isten binlerce Uzman Çavuş adayları akıllarında ki soruları gidermek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir