2019 Sahil Güvenlik Uzman Çavuş Alımı Başvuru İşlemleri

2019 sahil güvenlik uzman erbaş alımı başvuruları için Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirtilen şekilde başvurular 7-17 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihler arasında gerçekleştirilecek başvuru işlemleri için internet sitesinde yayınlanan kılavuzu inceleyebilir ve hangi branşlarda erbaş alımları yapılacağı ve nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle hangi branşlarda alım yapılacağı ve hangi şartların arandığı konusunda kılavuzda yer alan koşulları incelemeniz gerekmektedir.
Belirtilen tarihler arasında gerçekleştirilen başvuru işlemleri için birtakım koşullar bulunmaktadır. Bu koşulların her başvuran aday tarafından sağlanması gerekmektedir. Bu başvuru koşullarını gerçekleştiren adaylar internet başvuru işlemlerini eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra her adaya bir aday şifresi verilmektedir. Adaylar bu şifreler ile birlikte işlemlerini takip edebilir ve 31 Ocak 2019 tarihinde yapılacak olan başvuru sonuçlarını ve sınav yeri ile sınav tarihi bilgilerini edinebilirler.

2019 Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacaktır?

2019 sahil güvenlik uzman erbaş alımı işlemleri için öncelikle kılavuzda belirtilen şekilde şartların taşınması gerekiyor. Bu şartlara bağlı olarak sözleşmeli er olarak görev yapan kişiler, 3 yıllık sözleşmelerini tamamlayıp ikinci sözleşmelerine başlamış iseler 29 yaşını doldurmamış olmaları koşuluyla başvuru yapabilirler. 3 yıllık sözleşmesi devam etmekte olan erler ise başvuru işlemi gerçekleştiremez ve ayrıca 3 yıllık sözleşmesinden sonra yeniden sözleşme imzalayıp ayrılanlar için ise belirtilen yaş şartı bulunmamaktadır.
Bu özel koşul dışında uzman erbaş alımı başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişilerin özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve en az lise mezuniyeti sağlamış olması gerekmektedir. Yaş koşullarının sağlanması için 2019 yılının Ocak ayı itibariyle 1 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş olarak 27 yaşını bitirmemiş kişiler başvuru gerçekleştirebilir.
Başvuracak kişilerin askerlik görevini tamamlamış veya hali hazırda yapıyor olması, bitirmiş olanların ise terhislerinin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekir. Askerlik hizmeti yaparken, bu göreve başlamak isteyen kişilerin ise birlikleri tarafından yönetmeliğe göre hazırlanmış uzman erbaş olacaklar için nitelik belgesi alması gerekmektedir.

Adayların tüm sınav aşamalarından başarılı bir şekilde geçmesi, güvenlik soruşturmalarının olumlu sonuçlanması ve herhangi bir hüküm durumu ya da ceza durumunun bulunmaması gerekmektedir. Yani adaylar askerlik ile ilişkisi kesilmemiş, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı suç işlememiş, taksirli suçlar dışında hüküm bulunmayan, terör ve devlet suçlarından dolayı yargılanarak ceza almamış kişiler olması gerekmektedir. Ayrıca başvuran her aday en az 164 santimetre üzerinde boya sahip olmalı ve sağlık durumu hizmet vermeye elverişli olmalıdır.

2019 Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Aşamaları Nelerdir?

2019 sahil güvenlik uzman erbaş alımı işlemleri için öncelikle belirtilen tarihler arasında internet üzerinden başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Koşulları sağlayan her Türk erkek vatandaşı bu başvuru işlemlerini gereken belgeler ve bilgiler ile sağlayabilir. Başvuru işlemleri sırasında hiçbir belgenin veya bilginin eksik ya da yanlış olmaması önemlidir.
Açıklanan sonuçlara göre sınavlara katılacak öğrenciler sırasıyla genel kültür sınavı, ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testleri, uygulamalı meslek sınavı ve mülakat sınavı aşamalarından geçerler. Tüm aşamaları başarılı şekilde tamamlayan adaylar eğitim sürecine alındıktan sonra görevlendirme ile hizmete başlarlar.

YAZILAR

Uzman Çavuş Temini Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılmak isten binlerce Uzman Çavuş adayları akıllarında ki soruları gidermek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir