deniz kuvvetleri uzman erbaş başvurusu

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Çavuş Alımı Yapacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımı yapacak. Dzkk Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda 11 Temmuz 2019- 02 Ağustos tarihleri arasında Uzman Erbaş alımı yapılacağı duyuruldu. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş başvuruları nasıl yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek? Başvurular nereden yapılacak? İşte tüm detaylar.

Dzkk Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan başvuru kılavuzun da Uzman Erbaş alım detaylarına yer verildi. Başvuru tarihleri 11 Temmuz ile 02 Ağustos tarihleri arasında PERSONEL TEMİN adresinden adaylar başvuru yapabilecek.

Dzkk Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvurabilecek.

(1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

(2) En az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak)

(3) Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve Birlik Komutanlıklarınca düzenlenecek olan nitelik belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunmak

(4) Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (11 Temmuz 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar),

(5) Müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle (01 Ocak 2019) yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (28 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar)

(6) Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak (hali hazırda subay, astsubay, askeri öğrenci, uzman erbaş veya sözleşmeli er eğitiminde olan adaylardan nasıp edilmemiş, sözleşme yapmamış veya yemin etmemiş olmak)

(7) Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak

(8) Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

Uzman Erbaş olmak isteyen adaylar Diğer Başvuru şartları için UZMAN ERBAŞ BAŞVURU ŞARTLARI tıklayarak daha fazla detaya ulaşabilirler. Başvuru sırasında sorun yaşayan adaylar sitemiz üzerinden SORU SOR tıklayarak bizlere yazabilirler.

YAZILAR

Uzman Çavuş Temini Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılmak isten binlerce Uzman Çavuş adayları akıllarında ki soruları gidermek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir