Kara Kuvvetleri Komutanlığı Pertem Numarası Nedir?

Uzman çavuş veya er olarak orduda görev yapmak isteyen kişiler bu alanda gerekli olan alımlara başvurular yapabilmektedirler. Yapılacak başvurular ile alakalı veya özel farklı durumlar ile alakalı olarak yetkililere ve gerekli kurumlara ulaşmakta gerekebilir. Bu konuda Kara Kuvvetleri Komutanlığının Personel Temin Daire Başkanlığına ulaşılması gerekebilmektedir. Bu konuda çok önemli ve gerekli olan numara 0312 562 05 43 olmaktadır ve bu santral numarasından ilgili olan bölüme bağlanılması mümkündür. Kkk Pertem numarası birçok farklı nedenle gerekebilmektedir. Uzman çavuş olarak, sözleşmeli er olarak veya farklı alanlarda görevlendirmek olarak personel alımı ve başvuruları ile alakalı konularda bu birim ile görüşülmesi gerekebilmektedir.

Birçok kişinin oldukça önem verdiği başvuru yapmak için beklediği uzman çavuş konusunda her sene belirli oranda alım yapılmaktadır. Yapılacak alımlar için çeşitli şartlar belirlenmekte ve başvuru konusunda izlenecek yol belirlenmektedir. Alımların açıklanması ile bu konudaki şartlar ile başvuru süreci de belirtilmektedir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde personel alımı ile alakalı çeşitli sorunlarda Kkk Pertem numarası ile personel temin bölümüne ulaşım sağlanabilmektedir. Bu şekilde sorunsuz olarak gerekli işlemlerin yapılması ve bilgi alınması da sağlanabilmektedir. Belirli özel durumlarda ve bilgi alınması gerekli olan durumlarda neler yapılabileceği bu şekilde öğrenilebilmektedir. Farklı kuvvet komutanlıklarında ve Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde de personel temini bölümleri bulunmaktadır.

YAZILAR

Uzman Çavuş Temini Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılmak isten binlerce Uzman Çavuş adayları akıllarında ki soruları gidermek için …

3 Yorumlar

  1. Selamün aleyküm ben 5 mayıs da sınava girdim kazandım sağlık raporu hepsi sağlam çıktı ve daha hiç bir şekilde bir haber alamadım buna nerden ulaşabiliriz en ufak bir bilgi falan yok aday durum takibi var ona giriyorum sayfa açılmıyor pertemi arıyorum sürekli meşgul çalıyor.

  2. Selamün aleyküm bende mülatlare girdim geçtim sağlık raporunuda olumlu aldım gönderdim 8 ay falan oluyo bugün msb pertem den ” sağlık raporunuzun olumsuz olmasından dolayı uzman erbaş olamazsınız ” diye bir mesaj geldi . Bir yanlışlık oldu heralde nereye itiraz edebilirim bi bilgisi olan varmı yardımcı olurmusunuz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir