Sözleşmeli Er Alımları

Milli Savunma Bakanlığı; Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev almak üzere 2018 yılı içinde sözleşmeli er kadrosu için alım başlattı. Özellikle Kara Kuvvetleri Komutanlığı kapsamında sözleşmeli er alımı 2018 işlemleri çok yakın süre öncesinde internet üzerinden yapılmaya başlandı. Adaylar başvurularını www.msb.gov.tr sayfası üzerinden kılavuza uygun şekilde yapabiliyorlar. En az ilkokul mezunu olan kişiler sözleşmeli er başvuru sayfası üzerinden bilgileri doldurarak ilk başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Sözleşmeli er olabilmek için gerekli standartları taşıyan kişiler, uygun şartlarda başvurularını gerçekleştirdiklerinde Milli Savunma Bakanlığı sayfası üzerinden yapılan ilana uygun olarak açılan sınavlara katılacaklar.

Sözleşmeli Er Ve Uzman Çavuş Alımı

2018 yılı için sözleşmeli er adayları başvuru yaparken aynı zamanda lise mezunu adaylar da uzman çavuş alımı 2018 için başvuru yapabilirler. Sadece lise mezunları uzman çavuş başvuru işlemini yapabileceklerdir. Sözleşmeli er personelleri; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak koşuluyla ve askerlik hizmetini tamamlamış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak koşuluyla başvuru yapabilirler. Askerlik hizmetini yapmakta olan kişiler ise birlik komutanlığından yeterlik belgesi alarak başvuru yapabilirler. Adayların herhangi bir adli, idari ya da askeri suç ve cezası bulunmaması gerekir. Ayrıca adaylar kılavuzda belirlenen şekilde boy ve kilo oranlarına sahip olmalıdır.

Sözleşmeli Er Maaşları Ve Uzman Çavuş Maaşları

Her yıl yapılan başvurular ile birlikte göreve başlayan sözleşmeli er personelleri ile uzman çavuş personelleri arasında maaş farkı bulunmaktadır. Bu kapsamda sözleşmeli er maaşları için 1 hizmet yılıyla en düşük maaş 2254 TL ve en yüksek maaş 4003 TL olarak belirlenmiştir. Son kademede 7 yıl hizmet yapan sözleşmeli erler; en düşük 2660 TL ve en yüksek 4441 TL maaş alabilirler. Uzman çavuş personelleri için belirlenen maaş kademeleri ise göreve başladıkları anda 3 bin TL civarında olmaktadır. Fakat Doğu bölgesinde çalışan personeller için uzman çavuş maaşları yardım ücretleri ile birlikte 5500 TL’ye kadar ulaşabilmektedir. Bu değerlerle başvuru yapmak isteyen adaylar, sözleşmeli erlik veya uzman çavuş başvuru 2018 adımlarını izleyerek başvuru yapabilirler.

YAZILAR

Kadınların Astsubay Olabilme Şartları Nelerdir?

Astsubaylık, Milli Savunma Bakanlığı tarafından, NATO ülkelerinde yetkilendirilen asker rütbesidir. Kadın astsubay alımları nasıl ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir