Uzman Çavuş Alımları

Milli Savunma Bakanlığı Uzman Çavuş Alımları

Milli Savunma Bakanlığı ihtiyaç duyulan kadrolar için uzman çavuş alımı yapacağını duyurdu. Uzman çavuş alımı 2018 tarihi Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde duyurulacak. Duyuru ile birlikte şartları tutan adaylar başvuru yapabilecekler. Uzman çavuş başvuru işlemleri Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üstünden gerçekleştirilecek. Daha sonra sınav tarihleri ile ilgili gerekli olan bilgiler yine internet sitesinden duyurulacaktır. Bu şekilde açık olan kadrolar için uzman erbaş yani uzman çavuş alımı gerçekleştirilecek. Yapılmış olan düzenlemelerle birlikte uzman çavuş kadrolarına başvurabilmek için 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış olmak ve aynı tarihler baz alınarak 27 yaşını geçmemiş olmak gerekmektedir. Şartları tutan adaylar başvuru ile birlikte sınava girme hakkı kazanacaklardır.

Sözleşmeli Er Başvuru Şartları Nelerdir?

Uzman çavuş başvuru 2018 tarihi netlik kazandığında şartı tutan adaylar sınava girerek kadro almak için şansını deneyebilecekler. Belirlenmiş olan başvuru şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı erkek olmak ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin boy kilo endeksinde belirlenmiş olan aralıklarda yer almak gerekmektedir. Ayrıca bütün memur alımlarında ve sözleşmeli er alımlarında uygulanan güvenlik soruşturmasından mutlaka olumlu not almak gerekmektedir. Bununla beraber adli ve askeri mahkemelerde 30 günü geçen hak mahrumiyetini beraberinde getiren cezalardan hüküm giymemiş olmak aranan şartlardan birisidir. Sözleşmeli er başvuru şartları tuttuğunda uzman çavuş ve uzman erbaş alımı için sınava girilebilmektedir.

Uzman Çavuş Maaşları Yeterli Mİ?

Uzman çavuşların ve sözleşmeli erlerin özlük hakları ile ilgili bazı düzenlemeler geçtiğimiz aylar içerisinde gerçekleştirildi. Uzman çavuşlara beylik silahı vermeyi kapsayan pek çok düzenlemenin içerisinde ekonomik gelirle ilgili adımlar da atıldı. Uzman çavuş maaşları ciddi rakamlarda düzeltilerek tatmin edici seviyeye getirildi. Bu noktada sözleşmeli er alımı 2018 takvimini merak eden pek çok kişi için de güzel bir iş kapısı açılmış oldu. Zira sözleşmeli er başvuru şartı tutan ve sınavı kazanıp atanan pek çok kişi belirlenmiş olan periyotlar içerisinde maksimum 7 seneye kadar görev yapabilecek ve daha sonra devlet memurları kanununun belirlemiş olduğu hükümlere göre uygun olan kadrolarda memuriyet hayatını devam ettirebilecekler. Ayrıca sözleşmeli er maaşları her geçen gün düzeltilip iyileştirilmekte, özellikle iş arayanlar için güzel bir fırsat sunulmaktadır.

YAZILAR

Uzman Çavuş Temini Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılmak isten binlerce Uzman Çavuş adayları akıllarında ki soruları gidermek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir