Uzman Çavuş

2018 Yılında Uzman Çavuş İçin Kadro Açılacak Mı?

Milli Savunma Bakanlığı her yıl ihtiyaç duyulan kadrolar için personel alımına gitmektedir. 2018 yılı için özellikle uzman çavuş alımı gerçekleştirilecek. Uzman çavuş alımı 2018 takvim henüz netlik kazanmış olmasa da pek çok sınıfa uzman çavuş alımı yapılacağı belirtilmektedir. Uzman çavuş başvuru şartları içerisinde yer alan 27 yaşını doldurmamış olmak ve ilkokul mezunu olmak gibi esnetilmiş olan kriterler pek çok kişiyi umutlandırmaktadır. Bu sebeple uzman çavuş başvuru 2018 periyodu oldukça hareketli geçecek. Başvuru takvim Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlandığında askerliğini yapmış olan adaylar Ankara Cebeci adresinde sınava girerken askerlik görevini devam ettiren adaylar ise sınav çağrı bilgilerinde belirtilmiş olan yerlerde sınava katılım sağlayarak
uzman erbaş veya uzman çavuş olabilmek için gerekli girişimlerde bulunabilirler.

Uzman Çavuş Maaşları 2018

Genç bir nüfusa sahip olan ülkemizde iş bulabilmek için en kestirme yöntemlerden birisi olarak görülen uzman çavuş maaşları 2018 yılı için oldukça makul seviyelere çekilmiş durumda. Yapılmış olan zamlarla birlikte 2018 yılında batıda görev yapan uzman çavuşlar 3500 lira civarında maaş alacaklar. Doğuda görev yapan uzman çavuşlar ise 5500 lira ile 6000 lira arasında değişen rakamlarda maaş alabilecekler. Maaşlar arasındaki değişimi ortaya çıkaran bazı ölçütler bulunmakta. Bunlar arasında çalışmayan eş için yardım ücreti, emekli eşi için yardım ücreti, 6 yaşından küçük çocuklar için ve 6 yaşından büyük çocuklar için değişen rakamlardaki yardım ücretleri bulunmaktadır. Bu şekilde belirlenmiş olan uzman çavuş maaşları ile birlikte sözleşmeli er maaşları da 2018 yılında son derece tatmin edici seviyelerde bulunmaktadır.

Sözleşmeli Er Alımı 2018 Takvimi

Son 2 yılda Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ortaya çıkan personel açığını kapatabilmek için Milli Savunma Bakanlığı sürekli olarak personel alımına gitmektedir. Sözleşmeli er alımı 2018 yılı takvimi netlik kazanmış durumda değil ancak ciddi oranda sözleşmeli er alınacağı personel açığından çıkartılabiliyor. Sözleşmeli er başvuru şartları tıpkı uzman çavuş başvuru şartlarında olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını geçmemiş olmak, herhangi bir şekilde hürriyeti kısıtlayıcı hüküm giymemiş olmak, terör örgütleri ile iltisaklı bulunmamak.

YAZILAR

Uzman Çavuş Temini Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılmak isten binlerce Uzman Çavuş adayları akıllarında ki soruları gidermek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir