Uzman Çavuşluk Yaş Sınırını Hakkında

Uzman çavuşluk başvuru sınırı sizinde bildiğiniz gibi 27’dir arkadaşlar. Fakat sıkça gelen sorulardan bir tanesine cevap vermek istedik. Sorumuz şu Uzmanlığa başvururken 28 yaşını doldurmamıştım. Atamam olmadan yaş sınırını geçtim işlemlerim iptal olur mu?

Değerli arkadaşlar, sizin başvuru tarihindeki yaşınız esas alınır dolayısıyla korkacak hiç birşey yoktur. Siz uzman çavuşluğa başvurduğunuz da 27 yaşını doldurmamışsanız  eğer telaşlanmanıza gerek yok. Atamanız gecikdiğinde yaş sınırını doldursanız dahi Türk Silahlı Kuvvetleri başvuru tarihini esas almaktadır.

Bu veya başka bir konuda ki sorularınızı sayfanın aşağısında yer alan YORUM YAP kısmından yapabilirsiniz.

Başarılar dileriz…

YAZILAR

Uzman Çavuş Temini Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılmak isten binlerce Uzman Çavuş adayları akıllarında ki soruları gidermek için …

1 Yorum

  1. Selamu aleyküm komutanlarım arkadaşlar ben 20 mayıs. 2019 tarihinde kara kuvvetleri uzman erbaşlık eğitimine katıldım.Şu anda İlk görevim olarak suriyede barış pınarı harekatında görevimi yapıyorum.7.ayıma girddim.Benim sağ gözde hafif kayma vardı.0,75 doktor raporu verdi.4 aylık eğitim sürecinşn son ayında doktora gittim ve doktor gözümde görme kaybının başladığını söyledi.Ameliyat olsan bile görme kaybı düzelmez dedi.Şimdi görevdeyim gözlüğümü değişmem gerekiyor değişmyrm malum harekattan dolayı.Ve ben operatörüm ve gözümden dolayı bazen sıkıntı çekiyorum.Doktora gidip rapor aldığım zaman işte operatör olamaz derse vs.görevden atılırmıyım ne olur nasıl olur lütfen bilgi verirmisiniz ..çok korkuyorum atılırım diye ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir